^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Національно патріотичне виховання

Національно патріотичне виховання

Роль методичного об'єднання кураторів груп в національно - патріотичному вихованні студентської молоді

 

Роль методичного об'єднання кураторів груп
в національно - патріотичному вихованні студентської молоді

     Методичне об’єднання кураторів - це структурний підрозділ системи
технікуму з управління виховним процесом, який координує науково-методичну та організаційну роботу кураторів груп і налічує в своєму складі – 29 кураторів. 
     В основу роботи методичного об’єднання кураторів груп закладено Концепцію національно - патріотичного виховання студентської молоді, яка є складовою частиною системи національного виховання громадянина України. 
     Реалізація програми національно-патріотичного виховання студентів нашого технікуму здійснюється як в процесі навчання, так і за допомогою різноманітних форм поза навчальної роботи.

 

 

struktura

    В цьому напрямку методичне об’єднання кураторів плідно співпрацює з кураторами груп, які є єднальною ланкою між студентським колективом та викладацьким складом технікуму,з цикловими комісіями педагогічних, соціально-гуманітарних дисциплін, цикловою комісією фізичного виховання та профспілковим комітетом і бібліотекою.
    Робота методичного об’єднання кураторів груп спрямована на розв’язання основних завдань національного - патріотичного виховання, вдосконалення та впровадження різних форм і методів виховання.

struktura 2

struktura 3

     Глибоке пізнання історичного минулого рідного народу, оволодіння його національними, духовними цінностями - важливі компоненти національно-патріотичного виховання студентської молоді, без яких неможливе збереження історичної пам'яті, розвиток духовності. 
    Традиційною формою національно-патріотичного виховання є відвідування музею « Бойової слави », де куратори знайомлять студентів першокурсників з історією технікуму. Історія, культура, традиції технікуму є такими невичерпними джерелами, які живлять світоглядні знання студентів, формують їхні морально-етичні переконання.

f1

    Пріоритетним аспектом національно-патріотичного виховання являється орієнтація на українську культуру, мову, національно-патріотичні традиції.

f2

    Щороку проводиться в технікумі конкурс з української мови ім. Петра Яцика, з метою виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.

f3

f4

   Важливу роль у національному вихованні молоді відіграє прищеплення любові до літературної спадщини українського народу. Студенти із задоволенням беруть участь у мовно - літературних конкурсах, конкурсах читців, присвячених пам'яті Т.Г.Шевченка.

f5 f6

    Все це сприяє формуванню високої мовної культури студентів, вихованню любові до рідного слова та виявлення талановитої творчої молоді серед студентів.

f7

f8

   25листопад а в бібліотеці ім. Короленка відбувся вечір присвячений 125-ій річниці видатного майстра сатири і гумору Остапа Вишні. (Він висміював інертність і слабість в українців інстинкту громадської і національної єдності, що так дорого обійшлись і обходяться Україні). Наші студенти приймали активну участь в цьому заході (організатор Беленченко Л.Ф).
    Важливу роль у національно - патріотичному вихованні студентів також відіграє традиційне покладання квітів до Меморіалу Слави під час святкування Дня здоров'я та покладання квітів до братської могили, пам’ятника Маршала П.С.Рибалка до Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

f9

     Під час проведення таких заходів у студентів спостерігається пробудження інтересу до історичного минулого рідного народу, захоплення високою духовністю, глибоким патріотизмом наших предків та нагадати молодим поколінням про тих, кому вони зобов'язані життям. 
    Виховання історичної пам’яті - це крок до історичного пізнання, що збагачує духовне життя людини. Так 16 жовтня в бібліотеці технікуму відбулася зустріч з отаманом козацтва Гацюком Олександром Олексійовичем, який розповів про історію Українського козацтва. Наші студенти вступають до товариства «Слобожанське Козацтво Єднальне» та приймають участь у всіх заходах. Щорічно проходить фестиваль «Печенізьке поле», де проходять показові виступи, конкурси «Козацька сила».

 f10 f11

     Важливу роль у формуванні національно-патріотичної свідомості студентів відіграють дисципліни соціально-гуманітарного циклу. Вивчення програмного матеріалу дозволяє більш глибоко пізнати історію становлення і розвитку українського народу.

    Слід відмітити, що всі заходи національно - патріотичного виховання супроводжуються народними символами України:
це батьківська хата, святий хліб, вишитий рушник, писанка, та інше.

 f12

Відроджуючи давні традиції організовуються наступні заходи:
- свято вишиванки (організатор Божко Л.Г.). 
- особливою увагою користується бісероплетіння, адже бісер здавна використовувався поряд з вишивкою для оздоблення одягу. 
- працює виставка бісероплетіння (організатори Беленченко Л.Ф, Петренко О.М.); 
- проводиться огляд-конкурс авторських робіт «Великодні писанки.

f13 f14 f15 f16

Формуючи патріотизм, любов до рідного краю організовуються екскурсії:

- до національно-літературно- меморіального музею ім. Сковороди Г.С. у с. Сковородинівка ( куратор Мамічева А.В.);
- до м. Полтави з метою ознайомлення педагогічної діяльності Макаренка А.С. (організатор Мосолова С.М.)
- до Дробицького Яру;
- екскурсії до краєзнавчого музею(куратор Ровний Є.В.); 
- екскурсії містом з метою ознайомлення з національними пам’ятками, культовими архітектурними спорудами;

 f17

f18 f19

f20 f21

В історії кожної нації, кожного народу є священні дати, які залишаються назавжди в людській пам’яті.

    Такою значимою датою для нас є роковини Голодомору 1932-1933-х років. Вшануванню пам’яті жертв Голодомору 27 листопада відбувся вечір-реквієм(організатори Громова Т.Г., Беленченко Л.Ф), в групах були проведені виховні години «Голодомор - Україна пам'ятає, світ визнає».


    20-21 листопада в кінотеатрі «Боммер» відбувся показ документальних хронік вшануванню пам'яті жертв Голодомору, де були присутні наші студенти.

   До пам’ятних дат випускаються стіннівки.


   Куратор групи - організатор різних виховних програм. Він повинен націлювати студентів на вірний життєвий шлях своїм моральним життям, мудрими порадами і особистим прикладом.

f22

webmaster M M Marusov


Facebook twitter flicker skype youtube digg